Ośrodek

 

Opis obiektu

Lokalizacja:

Ośrodek Wypoczynkowy Andrzejówka Nad Popradem, położony jest w zacisznym miejscu Popradzkiego Parku Krajobrazowego, gdzie bezpośrednio można doceniać piękno Beskidu Sądeckiego, odpocząć, a bliskość rzeki potęguje wrażenia kontaktu z przyrodą.

Infrastruktura ośrodka, Poprad, pobliski las oraz wychodzące praktycznie z naszego ośrodka trasa rowerowa Eurovelo i szlaki turystyczne dają sporo możliwości rekreacyjnych, które skrzętnie wykorzystaliśmy.

Ośrodek sprzyja wypoczynkowi dzieci, młodzieży oraz rodzin, dzięki swojej mega bogatej ofercie atrakcji i zajęć świadczonej bezpośrednio przez nas, w naszym ośrodku, przez naszych instruktorów.

Cały obiekt jest ogrodzony i monitorowany oraz wyposażony w darmowe WIFi, posiadamy również dwa domki dla  osób niepełnosprawnych.

Infrastruktura ośrodka zajmuje łącznie ponad 5ha i składa się z dwóch części:

Część I: Noclegowo – Wypoczynkowa w której na ogrodzonych 2,5ha znajdują się:

Cztery kompleksy mieszkalne z pokojami (typu „domki”) 3os oraz 6os. z pełnym węzłem sanitarnym i niewielkim tarasem (max. 200 miejsc noclegowych) oraz darmowym WIFi
Budynek Centralny, a w nim recepcja, klimatyzowana Stołówka, Duża sala z lustrami i drabinkami (+ Sala kinowa), Tenis stołowy, zadaszona Strefa „posiadówkowa”
Strefa relaksu, nazywana też strefą „Chillout-u” wyposażona w Hamaki, Leżaki oraz dużo miejsca na rozłożenie koca czy ręcznika na trawie lub… Piasku! ponieważ w strefie tej usypaliśmy dużą, Piaszczystą plażę. W strefie zawsze jest trochę cienia, trochę słońca (chyba że chmurzy ;( ale i tak urządzamy tam „Hawajskie” imprezy przy naszym Beach Barze).
• w bliskiej odległości od strefy relaksu, pole do MiniGolfa ze swoimi 10-cioma dołkami o różnych kształtach
Strefa boisk, to miejsce wyposażone w dwa trawiaste Boiska sportowe wielofunkcyjne, dwa Boiska do Siatkówki plażowej, Kosz do koszykówki oraz kilka Boisk do Badmintona. Jest to również miejsce naszego Kina pod chmurką
• pole do nauki jazdy na Trikke - u (trajku)
TrampStrefa, pole trampolin z Euro-Bungy
• tor do Zorbingu, gdzie śmiałkowie będą walczyć z grawitacją używając siły odśrodkowej, tocząc się w wielkiej kuli
• tor do SunTubingu - SnowTubing, czyli zjeżdżalnia igielitowa z zakrętem o długości 40m, po której zjeżdża się na dmuchanych pontonach z twardym dnem, całoroczna zabawa.
• czterostanowiskowa Ścianka wspinaczkowa z wieloma trasami o wysokości 6m
Łucznica, 2-3 tory
• na uboczu ośrodka w bardzo urokliwym miejscu, zadaszona Wiata Grillowa z murowanym oryginalnym kominkiem, miejsce na ognisko z ławeczkami oraz osobne WC. „Grilownia” jest również świetnym miejscem aby w upalne lub mniej pogodne dni zorganizować przeróżnego rodzaju zajęcia i wydarzenia
Sklepik, wyposażony w przekąski i napoje połączony z salką X-box, Bilardem i Piłkarzykami stołowymi, który można również wykorzystać do przeróżnego rodzaju zajęć i wydarzeń
• Namiot zajęciowy, to świetne miejsce do przeprowadzenia przeróżnego rodzaju zajęć i wydarzeń
• duży Parking, z powiększonym miejscem dla 3 autokarów

Część II: Las o powierzchni 2.6 ha w którym umiejscowiliśmy:

• profesjonalny Park linowy z trzema trasami o różnym stopniu trudności.
• Duże, zabezpieczone pole do Paintballa w woodball-owym wydaniu.
Strefę Survivalową

Ośrodek jest świetnie wyposażony więc nie trzeba z niego wychodzić, ale robimy to na organizowanych przez nas:

Wycieczkach na narty wodne (Wodna przygoda)
Spływach Popradem
Wycieczkach rowerowych
• Górskich przechadzkach

Dysponujemy również pełnowymiarowym Boiskiem do piłki nożnej, oddalonym od naszej bazy ok. 500m - dwie bramki pełnowymiarowe oraz cztery bramki 5m/2m wystarcza do przeprowadzenia każdego treningu lub zawodów piłkarskich

 

Posiłki:

Wiemy że dobrze zjeść to podstawa więc nasz ośrodek serwuje świetne domowe posiłki (serwujemy również diety):

• Śniadanie – płatki, mleko, jogurty, zimna płyta, sałatki, ciepłe danie, napoje (w formie „szwedzkiego bufetu”)
• Obiad – zupa, drugie danie, napoje, podwieczorek
• Kolacja - zimna płyta, sałatki, ciepłe danie ( w formie „szwedzkiego bufetu”)

Na wesela, komunie, imprezy okolicznościowe, firmowe i integracyjne (oraz w razie potrzeby) menu bankietowe lub grillowe do ustalenia.

Okolica:

Ważnym atutem jest również okolica ośrodka, która tworzy z niego świetną bazę dla turystyki rowerowej, górskiej i spacerowe, w pobliżu znajdują się:

• międzynarodowa Trasa rowerowo/spacerowa Eurovelo (prosto z ośrodka), nowo wybudowana pajęczyna tras asfaltowych, okalająca cały region. Celem wycieczki mogą być między innymi, Strefa rekreacyjna w Miliku, Ogrody zmysłów w Muszynie a dla bardziej wprawionych Krynica zdrój lub Górskie szlaki
Ścieżka spacerowa (leśna – prosto z ośrodka) na tzw. Łopatę Polską (gdzie w dosłownym otoczeniu Popradu można przejść ścieżkę ornitologiczną) lub wywodzący się z regionalnych opowieści „Kamień Wandy”
Szlaki turystyczne (prosto z ośrodka) prowadzące między innymi na Pustą Wielką, Wierchomlę, Jaworzynę Krynicką (piękne widoki na panoramę Regionu) lub Słowacką stronę
Rzeka Poprad jest na wyciągnięcie ręki i wyznacza w tym miejscu granicę Polski, co dodatkowo zwiększa wrażenia podczas spływów pontonowych i kajakowych, na których obcować można z pięknem regionu z poziomu rzeki. Daję również pole do popisu dla fanów wędkarstwa ( miejscówka zaraz koło ośrodka)
Kładka na Słowację (300m od ośrodka) prowadząca do tamtejszych szlaków rowerowych, pieszych, kuligów oraz bardzo przyjemnej knajpki „U Słowaka” z regionalnymi trunkami i jedzeniem. Prowadzi również do pełnowymiarowego boiska piłkarskiego (ok. 500m od ośrodka)
• Stacja kolejowa Andrzejówka (ok. 1.5km od ośrodka) oraz przystanek autobusowy (150m od ośrodka) pozwalają swobodnie przemieszczać się po okolicznych miejscowościach (Muszyna, Krynica Zdrój, Piwniczna Zdrój, Nowy Sącz)

Zima:

Zima to bardzo urokliwy okres w tej części Polski, ośrodek jest zawsze solidnie odśnieżony, posiada własną zjeżdżalnię igielitową dla pontonów (SnowTubing) a w recepcji stojaki na narty i suszarka do butów narciarskich. W okolicy skorzystać można z:

• Profesjonalnie przygotowanych Stacji Narciarskich w Tyliczu (20km), Wierchomli (20km), Jaworzyna Krynicka (20km) oraz wyciągu na Słowacji (500m od ośrodka przez kładkę)
• Lodowisk w Muszynie (7km) lub Krynicy Zdrój (25km)
• Ślizgostrady – tor saneczkowy w Muszynie (8km)
• Kuligu na Słowackiej stronie (500m od ośrodka przez kładkę) lub na Wierchomlę (9km)
• Najbliższe  Aquaparki znajdują się na Słowacji (Tatralandia -137km i Aquapark w Popradzie -78km) z których skorzystać można oczywiście również i w lecie

Ośrodek czynny jest cały rok, więc zapraszamy również na nieobce nam: zielone szkoły, wycieczki szkolne, imprezy integracyjne i firmowe oraz wesela, komunie i imprezy okolicznościowe w których również możemy się poszczycić bogata ofertą.

Zapraszamy, nie będziecie się nudzić!!!